فوتبال اصفهانی
یک وبلاگ از یک اصفهانی برای اظهار نظر در مورد فوتبال اصفهان(سپاهان،ذوب آهن و...) البته به زبان خودمونی 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: ورزشی - فوتبال


به دنبال انتقادهای تند رییس هیات مدیره سپاهان علیه مدیریت قبلی این باشگاه، پورسینا رییس پیشین هیات مدیره پاسخ مورد به مورد ادعاهای مطرح شده را داد و در نگاه کلی عدم تسلط بر کار مدیریت ورزشی رییس فعلی هیات مدیره را عامل ایجاد ابهام‌های مختلف دانست.

محسن پورسینا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به انتقادهای که حسینی رییس هیات مدیره فعلی باشگاه سپاهان درباره سیستم مدیریت پیشین این باشگاه، اظهار کرد: اول آنکه بحث هزینه‌ 180 میلیارد تومانی که حسینی در برنامه تلویزیونی 90 مطرح کرد و در محافل مختلف از آن صحبت می‌کند صحت ندارد؛ مجموع هزینه‌های باشگاه در طی 10 سال گذشته به رقم 80 میلیارد تومان نمی‌رسد! طبق مدارک موجود در باشگاه جمع هزینه‌ها از سال 1379 تا پایان سال 1389 کمتر از 80 میلیارد تومان است که اختلاف رقم 100 میلیارد تومانی بسیار عجیب است!


ابهام‌های مالی مطرح شده به دلیل عدم تسلط آقایان است

وی افزود: شاید موارد مطرح شده از سوی آقایان بخاطر عدم تسلط بر امور مالی و هزینه‌هاست؛ هزینه‌های باشگاه در سال اول که بنده در هیات مدیره بودم و محمدرضا ساکت هم مدیرعامل باشگاه بود 1 میلیارد و 700 میلیون تومان،‌ در سال دوم 2 میلیارد و 300 میلیون تومان، در سال سوم 3 میلیارد و 100 میلیون تومان، در سال چهارم حدود 4 میلیارد تومان بوده است. تا سال 85 باشگاه متحمل هزینه ورزش کارکنان فولاد مبارکه نبود که بعدا اضافه شد. حتی آخرین بودجه دوره ما که مربوط به سال 89 است و گرانترین وضعیت را سپری می‌کردیم بودجه کل باشگاه نزدیک به 15 میلیارد تومان بوده است.


ارزش ریالی دارایی‌ فعلی سپاهان بیش از هزینه‌های 10 سال گذشته است

پورسینا با اشاره به کارهای عمرانی مدیریت قبلی، ادامه داد: با بودجه‌ای که در اختیار باشگاه قرار می‌گرفت فعالیت‌های عمرانی هم می‌شد. باغ فردوس که اکنون در تملک باشگاه سپاهان است هزینه‌ 14 میلیارد تومانی برای ما دربر داشت که 10 میلیارد تومان ابتدا و 4 میلیارد هم چند وقت پیش پرداخت شد و  اکنون ارزش آن بالغ بر 100 میلیارد تومان است. همچنین باغ دریاچه 10هزار متری با کاربری ورزشی متعلق به سپاهان اکنون 10 میلیارد تومان می‌ارزد. مجموعه صفاییه که دارای 25 هزارمتر امکانات ورزشی مختلف است از جمله دارایی‌های سپاهان محسوب می‌شود. دو قطعه زمین تمرین در مجموعه المپیک با قیمت بسیار نازل از سوی تربیت بدنی در  اختیار باشگاه قرار گرفت. نمی‌دانم چرا این‌ها دیده نمی‌شود و اذعان می‌کنند در کارهای زیرساختی و عمرانی فعالیتی برای سپاهان نشده است! ارزش ریالی مجموع دارایی‌های خریداری شده در طی سالیان گذشته بیش از  تمام هزینه‌های ما برای تیم‌های مختلف در دوره مدیریت قبلی، است.


خرید باغ فردوس که 100 میلیارد تومان می‌ارزد شاهکار مدیریت قبلی بود

وی گفت: یکی از شاهکارهای مدیریتی در دوره پیشین این بود که از سهم یک‌درصدی که کارخانجات دولتی می‌بایست در ورزش هزینه‌ می‌کردند و 30درصد باید به تربیت بدنی تعلق می‌یافت، با توافق با استاندار وقت اصفهان طی چهار سال، این 30 درصد هزینه خرید باغ فردوس شد و با این کار آن مبلغ را به نوعی در خود سپاهان هزینه کردیم.


ورزشگاه نقش جهان را هیچ‌گاه به ما ندادند تا آن را بسازیم!

پورسینا با اشاره به شرایط ساخت ورزشگاه نقش‌جهانی اصفهان نیز خاطرنشان کرد: عملیات ساخت ورزشگاه نقش جهان هیچ‌گاه در حیطه مسوولیت باشگاه سپاهان نبوده است. در سال 81 با وجود آنکه حدود 4 میلیارد تومان برای ساخت ورزشگاه هزینه شده بود ما برآورد کردیم با مبلغ 7 میلیارد تومان دیگر می‌توانیم استادیوم را تکمیل کنیم که مسوولان وقت سازمان تربیت بدنی کار را تحویل ما ندادند. پس از آن سال‌ها برای ساخت ورزشگاه هزینه شد و هنوز هم با گذشت 9 سال از آن زمان، آماده نشده است.


 سپاهان یک‌ریال هم بدهی انباشته ندارد

رییس پیشین هیات مدیره باشگاه سپاهان در واکنش به ادعای حسینی مبنی بر بدهی بیش از 10 میلیارد تومانی این باشگاه، ‌به ایسنا گفت: صددرصد سهام باشگاه سپاهان متعلق به کارخانه فولاد مبارکه است و آن‌ها هستند که بودجه سالیانه باشگاه را تصویب می‌کنند. در طی 10 سالی که بنده در مجموعه فعالیت می‌کردم این بودجه بعضا در زمان‌های مختلفی به باشگاه تزریق می‌شد؛ بنابراین تعیین می‌شد تا مبلغی را به عنوان علی‌الحساب دریافت کنیم تا زمان سال مالی کارخانه برسد. با این شرایط بهترین زمان جذب بودجه مردادماه و بد‌ترین زمان بهمن‌ماه هر سال بود. در حال حاضر هم همین شرایط وجود دارد و ممکن است باشگاه بخاطر جذب بازیکنان مختلف براساس پیش‌بینی که از بودجه مصوب سالیانه دارد، مشمول بدهی‌های مختلف باشد. بدهی‌هایی که اکثر باشگاه‌های دولتی دارند؛ اما این به معنای ماندگاری بدهی‌ها نیست، چرا که با سررسید سال مالی در زمستان و دریافت بودجه سالیانه باشگاه، می‌توان آن‌ها را پرداخت کرد. قطعا با دریافت بودجه سالیانه و پرداخت بدهی‌ها و حتی برآورد تمام هزینه‌های جاری، سپاهان حتی یک‌ریال هم بدهی انباشته نخواهد داشت. نه الان و نه در زمانی که ما حضور داشتیم.


آیا حسینی واقعیات روشن سپاهان را نمی‌بیند؟!

وی افزود: همانطور که گفتم در فاصله بین انجام هزینه‌ها و دریافت بودجه که ماه‌های ابتدایی سال‌ است  اوضاع کار سخت می‌شود که تنها یک مدیریت منسجم می‌تواند کار را پیش ببرد. در بیان روشن‌تر صورت وضعیت بدهی‌ها در هیات مدیره مصوب شده اما تا زمان سررسید مالی، هنوز تبدیل به بودجه مصوب نشده است. نمی‌دانم آیا حسینی از چنین واقعیات روشنی اطلاع ندارد؟! ایشان در مصاحبه‌هایش عنوان کرده که جلسه خوبی با هیات مدیره کارخانه فولاد مبارکه داشتند و قرار شده که بودجه باشگاه کم نشود.


عدم تخصص آقایان نسبت به مدیریت بودجه، چنین ابهاماتی بوجود آورده است!

پورسینا توضیح داد: اتفاقا ادعای سیستم مدیریت قبلی باشگاه آن است که تمام حساب‌ها روشن بوده و می‌تواند درباره ریز به ریز مسایل مطرح شده مدارک لازم را ارایه دهد. ما اعلام کردیم اگر تا قیامت هم آقایان ادعایی در این باره داشته باشند، نسبت به آن پاسخگو هستیم. خیلی ساده است در حال حاضر که در ماه مهر هستیم هنوز بودجه عمرانی دولت در سال 90 به بعضی بخش‌ها ابلاغ نشده است، آیا این بدان معناست که فعالیت‌های عمرانی تعطیل‌ شده‌اند؟ دولت بدهکار است اما کارها پیش می‌رود و در زمان اختصاص بودجه، بدهی‌ها پرداخت می‌شود. حتی بخشی از بودجه مربوط به هزینه‌های پیش‌بینی نشده که در ابتدای سال با برآورد‌های کارشناسی در هیات مدیره تصویب می‌شود. بی شک عدم تخصص نسبت به مدیریت بودجه در چنین تشکیلاتی باعث ایجاد ابهام‌ها می‌شود!


اگر پای دلالان را بریدند، چطور سپاهان را با یک میلیارد بیشتر از پارسال بستند!

وی همچنین در واکنش به بخش دیگری از صحبت‌های حسینی مبنی بر وجود دلالی در زیر مجموعه باشگاه و اینکه اگر این وضعیت ادامه پیدا می‌کرد، عاقبت کار مدیران قبلی مانند مدیران باشگاه ذوب‌آهن می‌شد، به ایسنا گفت: طبق آنچه که بنده اطلاع دارم در باشگاه سپاهان چنین اتفاقاتی رخ نداده است. بنده به محمدرضا ساکت اعتماد کامل دارم و می‌دانم در بحث جذب بازیکن، با ایجنت‌های رسمی فیفا طرف بودند. اما صحبت‌های حسینی با برهان خلف نقض می‌شود. اگر دوستان ادعا دارند پای دلالان بریده شده، قانون سقف قراردادها را رعایت کردند! و از هزینه‌ها کاستند، طبیعتا باید با رقم کمتری لیست تیم امسال بسته می‌شد، در حالی که چنین نبوده و سپاهان امسال با مبلغ یک میلیارد تومان بیشتر نسبت به سال گذشته یعنی بیش از 11 میلیارد تومان بسته شده است! تازه این در شرایطی است که بازیکنان اسمی چون سیدمهدی رحمتی، هادی عقیلی، ابراهیم توره، خسرو حیدری و... امسال از تیم جدا شدند.


ورود حسینی به هیات مدیره سپاهان سیاسی و تحمیلی است!

پورسینا در پاسخ به این سوال که اگر ادله شما نسبت به نقض ادعاهای حسینی بویژه درباره بدهی‌های مالی باشگاه صحیح است، پس چرا ایشان در مقاطع زمانی مختلف آن‌ها را بیان می‌کند، اظهار کرد: در متن استعفای بنده که منتشر هم نشد آورده‌ام که به دلیل حاکمیت شرایط سیاسی به جای تخصصی در موضوع ورزش، بنده استعفا می‌دهم. ورود حسینی و برخی اعضای دیگر به هیات مدیره باشگاه کاملا سیاسی است. حتی ایشان به هیات مدیره تحمیل و از سوی کارخانه فولاد مبارکه شرط شد که تنها در صورت حضور او در هیات مدیره، بودجه‌های لازم در زمان مقرر به باشگاه تخصیص داده می‌شود.: سوال بنده اینجاست که تخصص آقای حسینی در کار مدیریت ورزشی چیست؟ او فقط عضو هیات مدیره کارخانه فولاد بود که اکنون هم دیگر نیست. چرا اصلا شایسته‌سالاری برای تصدی‌گری مدیران که در تمام دنیا اجرا می‌شود و ما هم از آن دم می‌زنیم، در اینجا اتفاق نیافتاد؟!


همواره آماده پاسخگویی درباره گذشته سپاهان هستیم

رییس پیشین هیات مدیره سپاهان ادامه داد: آنچه مسلم است و تمام علاقه‌مندان فوتبال به آن اذعان دارند مدیریت منسجم سپاهان در طی سالیان گذشته بوده که نتایج درخشانی را هم کسب کرد. هیات مدیره قبلی برای اعتلای نام سپاهان تلاش زیادی کرد و در تابلوی کار هم محمدرضا ساکت به عنوان مدیرعامل حضور داشت. هیچ زمان مشکلی برای باشگاه به وجود نیامد و اکنون هم تمام مسائل شفاف است. حال تعدادی آمده‌اند که صحبت از کشف فساد و برملا کردن پرونده‌های مختلف می‌کنند. به دلیل مسئولیتی که گرفتند در رسانه‌ها هم مدام صحبت می‌کنند اما همان طور که گفتم ما اعلام کردیم همیشه پاسخگو خواهیم بود و هیچ ابهامی در کارمان وجود نداشته است. مطرح کردن ادعاها با تشویش اذهان عمومی فرق می‌کند. قطعا تمام ابهامات مالی مطرح شده نیاز به توضیح کارشناسی دارد لذا مسئولان نباید از وضعیت مالی باشگاه بیلان لحظه‌ای بگیرند و درباره‌اش قضاوت کنند.یک مدیر باید قضاوت کلی داشته باشد و مجموعه کار را ببیند.


یک رییس باید طاقت شعارهای اعتراض‌آمیز هواداران را هم داشته باشد

پورسینا در واکنش به قسمت دیگری از ادعاهای رییس هیات مدیره سپاهان مبنی بر هدف‌دار بودن اعتراض برخی هواداران این تیم گفت: صحبت کردن در لفافه چندان درست نیست. ممکن است هواداران نسبت به مدیریت باشگاه اعتراض‌هایی داشته باشند به هر حال هر کسی که مسئولیتی را قبول می‌کند باید تحمل شعارهای تشویقی و بعضا شعارهایی که علیه او داده می‌شود را داده باشد و در هر دو زمان سعی کند با انسجام برنامه‌هایش را پیش ببرد. در فوتبال ما نظیر چنین شعارهایی برای ورزشکاران و افراد مختلف بسیار است.


هیچ وقت در هنگام قرارداد با بازیکنان صحبت از دواخطاره بودن آنها نمی‌شود

وی با بیان اینکه در زمان عقد قرارداد با بازیکنان صحبتی از دو اخطاره یا یک اخطاره بودن آن‌ها نمی‌شود، گفت: هیچ وقت در زمان عقد قرارداد با یک بازیکن درباره چنین مسائلی صحبت نمی‌شود. البته ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد. مثلا ما در زمان جذب علی مولایی که محرومیت او تفسیرهای متفاوتی داشت، بحث کردیم که چه زمان محرومیت او به پایان می‌رسد تا اینکه مشخص شود چطور به او پول بدهیم و مواردی از این دست. درباره سایر بازیکنان این شرایط صدق نمی‌کند. معمولا در صحبت‌های اولیه با بازیکنان درباره مبلغ قرارداد، محل اقامت او و مسائل کلی صحبت می‌شود.


جلسه مسوولان تیم پیش از بازی با السد برگزار نشد!

رییس پیشین هیات مدیره سپاهان با اشاره به سهل‌انگاری مدیریتی در حذف سپاهان از لیگ قهرمانان آسیا گفت: مقصر اصلی این اشتباه رحمان احمدی است که قانونا و اخلاقا وظیفه داشت موضوع را به مسئولان تیم اطلاع دهد و پس از آن سرپرست تیم تا مسئولان بالاتر هستند. اما همه دیدند که مدتی پیش از این مسابقه بحث‌هایی درباره عزل و نصب احتمالی بصیرت در سپاهان و موارد اینچنینی در مطبوعات را مطرح کردند که تمرکز او را به هم ریخت. همچنین در گذشته همیشه یک هفته پیش از هر مسابقه جلسه‌ای با حضور مدیرعامل و مسئولان مختلف تیم از جمله سرپرست، سرمربی و... برگزار می‌شد و درباره شرایط برگزاری آن مسابقه، وضعیت بازیکنان و... بحث می‌شد که ظاهرا این اتفاق پیش از بازی رفت تیم‌های سپاهان و السد نیفتاده است!


استقلال 90درصد قهرمان لیگ امسال می‌شود

وی افزود: رحیمی مدیرعامل فعلی و ساکت مدیرعامل قبلی باشگاه سپاهان ارتباط خوبی با هم دارند و ظاهرا هر دو طرف به عمدی نبودن چنین خطایی در سپاهان اذعان دارند که پاسخی برای بعضی شایعه‌سازان هم بود. به هر حال سپاهان یک سرمایه ملی است. چه مسئولانی بر سر کار باشند و چه نباشند، همه باید موفقیت این تیم را آرزو کنیم. خوب است که تیم‌های شهرستانی رشد فوق‌العاده‌ای داشته باشند. به طور مثال من از عملکرد و اعتماد به نفس ملوان در بازی با استقلال لذت بردم البته این بدان معنا نیست که از شکست استقلال خوشحال یا ناراحت شده باشد. بنده اعتقاد دارم با توجه به شرایط تیم‌ها به احتمال 90 درصد استقلال قهرمان این فصل لیگ برتر می‌شود اما به نفع فوتبال کشورمان است که تیم‌های شهرستانی رشد خوبی داشته باشند. به طور مثال همه اکنون باید از وضعیتی که تیم مس کرمان دارد ناراحت باشیم. توانمندی همه تیم‌هاست که باعث رقابت جذاب و زیبا بین همه تیم ها می‌شود.

[ ۱۳٩٠/٧/۱٠ ] [ ٧:٥٩ ‎ب.ظ ] [ محمد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
RSS Feed

اتحادیه هواداران سایبری سپاهان اتحادیه هواداران سایبری سپاهان Online User
مشاهده جدول کامل ليگ برتر ايران
مشاهده جدول کامل ليگ فوتسال


Powered by WebGozar