واقعاً هم جای تعریف داره!!!

گزارش تحلیلی/
گام بلند سیمای اصفهان برای پوشش کیفی فوتبال استان
اصفهان - خبرگزاری مهر: در حالی طی روزهای گذشته برنامه "دیدار برتر" همزمان با مسابقات لیگ برتر تیمهای سپاهان و ذوب‌آهن بر روی آنتن شبکه اصفهان می‌رود که بسیاری براین باورند که این کار جدید صدا و سیمای مرکز اصفهان می‌تواند در روزهای آینده به یک برنامه کیفی برای فوتبال اصفهان تبدیل شود.

 به گزارش خبرنگار مهر، از زمانی که کار پخش زنده رقابتهای فوتبال دیدارهای سپاهان و ذوب آهن به شبکه اصفهان سپرده شد، هیچگاه پخش این مسابقات در قالب یک برنامه شکیل قرار نمی گرفت.

 پخش زنده رقابتهای فوتبال از طریق شبکه اصفهان پیش از این با مشکلات متعددی روبرو بوده و بعضا این احساس به بینندگان منتقل می شد که پخش این مسابقات به نوعی جنبه رفع تکلیفی برای شبکه اصفهان دارد.

 اما مدتی است که پخش رقابتهای فوتبال از شبکه اصفهان قالب استاندارد و مثبتی پیدا کرده و در هفته ای که گذشت استفاده از کارشناس مستقر در استودیو در حین پخش دو دیدار سایپا- سپاهان و ذوب آهن- نفت تهران بر جذابیتهای این دیدارها افزود.

 پخش زنده مسابقات فوتبال لیگ برتر که در قالب برنامه تلویزیونی دیدار برتر به تهیه کنندگی حسین حقیقت روی آنتن می رود در هفته ای که گذشت رسول کربکندی را به عنوان کارشناس در کنار خود می دید و تحلیل دیدارهای سپاهان و ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا به نوعی در دستور کار این برنامه قرار داشت.

 در این برنامه کربکندی به بررسی فنی حذف دو تیم سپاهان و ذوب آهن از لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا پرداخت و بلافاصله با روی آنتن رفتن دو دیدار تیم های اصفهانی در لیگ برتر نیز مباحث فنی این دیدارها نیز مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.این در حالی است که رویکرد اکثر برنامه های ورزشی به خصوص در حوزه ملی و فرا استانی در خصوص دو تیم اصفهانی رویکردی مبتنی بر حاشیه پردازی بوده و کمتر برنامه ای به بررسی مشکلات فنی و تاکتیکی دو تیم در راه مسابقات آسیایی پرداخته است.

نگاه "دیدار برتر" به فوتبال آن هم از بعد فنی، حلقه مفقوده برنامه های متعددی است که با هدف جذب مخاطب فقط به حاشیه های این دو تیم خوب اصفهانی پرداخته و از اصل موضوع غافل شده اند و برنامه برتر می تواند در پرداختنم به مسائل فنی تیمها بسیار موثر باشد.

با وجود اینکه به نظر می رسد این برنامه  تا نقطه ایده آل فاصله دارد و قابلیتهای زیادی برای بدل شدن به یک برنامه با کیفیت دارد اما گامی که شبکه اصفهانی در این جهت برداشته قابل توجه و بسیار مثبت به نظر می رسد.

اضافه شدن آیتمهای داوری، مسابقه پیامکی، استفاده از یک دکور بهتر و نیز بخشهای ویژه دیگر می تواند پخش زنده مسابقات فوتبال را که به خودی خود جزو برنامه های پربیننده هست، بیش از پیش به برنامه مورد علاقه مردم ورزش دوست اصفهان تبدیل کند.

 

واقعاً هم این کار صدا و سیمای مرکز اصفهان جای تقدیر داره.حیف فوتبال اصفهان با این هم رشد نبود که یه برنامه درست و حسابی برای فوتبالش نداشت؟اونم تو این دوره زمانی که هر دو تیم با مشکلاتی روبرو هستند چنین برنامه ای هلاوه بر ابعاد فنی می تونه به بعد مدیریتی هم سرکی بزنه و تو روشن شدن مسائل روز باشگاه ها تاثیر بسزایی داشته باشه.البته مشروط بر اینکه مثل برنامه نود تخریب گر نشه و فکر نکنه داره به فوتبال خدمت می کنه.اصفهان هم کم آدم کارشناس فوتبالی نداره تا برنامه شون از نظر کارشناس در تنگنا نباشه.به هر حال این حرکت به باید به فال نیک گرفت.دست شون درد نکنه.

/ 0 نظر / 6 بازدید