شان مدیریت فوتبال اصفهان این حرفها نبود

خبرگزاری ایمنا: سال گذشته بود که یکی از کاریکاتوریستهای کشورمان، کاریکاتوری از عادل فردوسی پور کشیده بود که به نوعی او را به پادشاهان روم باستان تشبیه کرده بود.


سه شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۰
به گزارش ایمنا پادشاهانی که همواره تفریح آنها به جان هم انداختن دو مبارز و در پایان رای به کشته شدن یا زنده ماندن نفر بازنده بود.
مدتهای مدیدی است که آیتم لاینفک و ثابت هر هفته برنامه نود به جنگ لفظی دو تن از چهره های فوتبالی یا چسبیده به فوتبال تبدیل شده است و مجری این برنامه با به کارگیری انواع روشهایی که اهداف خودش که معمولاً در راستای میل مردم هم هست، به مدیریت این جنگ می پردازد.
از زمان شروع این استراتژی جذاب از سوی برنامه نود که اخیراً رویکردی به مراتب سیاسی تر از قبل دارد، مدیران اصفهانی فوتبال و از آن جمله سعید آذری، اصغر دلیلی و محمدرضا ساکت کمتر تن به پوشیدن لباس مبارز و جنگیدن در گود نود داده بودند، اما اتفاقات ماههای اخیر ورزش و فوتبال اصفهان بالاخره نود را به صحنه نبرد مدیران اصفهانی هم بدل کرد.
متاسفانه فوتبال اصفهان که در تمام چند سال اخیر خودش را در تمامی ابعاد از مدیریت گرفته تا تدارکات تا حدودی از فوتبال ایران جدا کرده بود، بار دیگر نشان داد این روزها به کمپ سایر باشگاههای ایرانی بازگشته است.
برنامه نودی که شب گذشته روی آنتن رفت، صحنه جنگ لفظی مدیران کاملاً اصفهانی بود که با استفاده از ادبیات و اشاره به موضوعاتی سخیف شان فوتبال اصفهان را بار دیگر زیر سوال بردند.
آیا واقعاً اشاره به موضوع خرید گوسفند نذری از سوی مدیریت قبلی، سکه ای که پورسینا می خواست به عادل هدیه دهد و صحبتهای خصوصی پسر پورسینا با دوستانش در شان مردم و مدیران اصفهانی بود؟
به راستی چه به روز فوتبال شهری آمده که مدتها برای سایر تیم های ایران الگو بود؟
نگاهی به نود در شب تلخ مدیران اصفهانی!
پرداختن به دلایل حذف سپاهان از لیگ قهرمانان آسیا بخش اصلی برنامه «۹۰» دیشب بود، ۹۰ برای پرداختن به این مساله با تنی چند از بازیکنان سپاهان صحبت کرد. سید مهدی سید صالحی نفوذ کم فدراسیون فوتبال ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا را دلیلی بر حذف سپاهان دانست و احمد جمشیدیان نیز با همین تئوری به لابی پر قدرت قطری‌ها اشاره کرد. او همچنین مدعی شد دو روز پیش از بازی سپاهان برابر السد باشگاه قطری توسط یک نفر از داخل ایران متوجه محرومیت رحمان احمدی شده است. اما محسن بنگر هم نظر دیگری داشت و گفت که مشکلات فنی مانع از نتیجه‌گیری سپاهان شده است.
در ادامه فردوسی پور برای بررسی اختلاف در باشگاه سپاهان و گفت و گو‌ی رییس هیات مدیره این باشگاه علیه ساکت با او تماس گرفت. فردوسی با اشاره به متن گفت و گو‌ی رییس هیات مدیره سپاهان با ایسنا گفت که شما صحبت‌های تندی را مطرح کرده‌اید که حسینی بار دیگر اتهاماتش را متوجه سپاهان و مدیریت قبلی باشگاه سپاهان کرد. او درباره استفاده از رحمان احمدی مدعی شد که مدیریت قبلی باید هنگام عقد قرارداد با این بازیکن به این مساله توجه می‌کرد. او در ادامه گفت: آن‌ها چون رفته اند حتما نیازی به عذرخواهی نمی‌بینند.
در ادامه محسن پورسینا، رییس سابق هیات مدیره سپاهان در نقش مدافع مدیریت پیشین به روی خط آمد و گفت: در سال ۸۹ آقای حسینی با چه تخصصی وارد فوتبال شد. یادم می‌آید در مراسم تقدیر از محمود کریمی، حسینی در کنار من نشسته بود و در آنجا به من گفت که برای اولین بار است که به ورزشگاه می‌آید و هنگامی که قاری برای ابتدای مراسم قرآن می خواند و همه ورزشگاه بلند شده بودند، او نشسته بود که من به او توضیح دادم که در ورزشگاه رسم بر این است که هنگام قرائت قرآن همه می‌ایستند.
او با اشاره به صحبت‌هایش با یکی از خبرگزاریها گفت: شرط حمایت کارخانه از هیات مدیره این بود که حسینی به عنوان رییس هیات مدیره انتخاب شود و بر خلاف آنچه که گفته می‌شود ایشان با حداکثر آراء رییس هیات مدیره شدند صحت ندارد، چرا که او تنها سه رای داشت.
حسینی در این هنگام در مقام پاسخگویی گفت: آقای حسینی کم لطفی می‌کند، همه می دانند که باید هنگام قرائت قرآن ایستاد، ضمن این که من هیچ سابقه سیاسی نداشتم و از سال ۷۳ کار صنعتی را شروع کردم. ایشان به ما تهمت سیاسی بودن را می زند، اما برایتان جالب خواهد بود که بدانید پسر آقای پورسینا پس از شنیدن خبر حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا با دوستش تماس گرفته و گفته خبر خوشی برایتان دارم. سپاهان حذف شده است.
او همچنین با انتقاد از هیات مدیره سابق گفت که برخی از اعضا در سفرهای تیم خانواده‌شان را با خرج باشگاه به آن کشورها می‌بردند که در ادامه پورسینا در پاسخ گفت: این سفری که آقای حسینی اشاره می‌کند مربوط به سفر سوریه است که باشگاه پروازی چارتر داشت و پول را تمام و کمال هر کسی آمده بود پرداخت کرد.
رییس سابق مدیریت سپاهان در پاسخ به ادعای بدهی ۱۱ میلیاردی به جا مانده از هیات مدیره سابق گفت: تا قیامت اگر اثبات شد ما ریالی بدهی داشته ایم حاضریم آن را پرداخت کنیم.
در حالی که سال گذشته اختلاف جدی بین محمدرضا ساکت و دست اندرکاران «۹۰» به وجود آمده بود، مدیر عامل سابق سپاهان به روی خط آمد و از خود دفاع کرد.
او گفت: بنده با صراحت می گویم که تنها باید بین من و حسینی خدای بزرگ داوری کند. وقتی رحیمی به عنوان فردی سپاهانی و ورزشی وارد باشگاه شد، خوشحال شدم و گفتم که ایشان گزینه بسیار خوبی است، در آن جلسه تصمیم گرفتیم مساله ای برای پرافتخارترین تیم یک دهه اخیر ایجاد نکنیم. اما در یکی دو ماه اخیر توهین‌های زیر پوستی انجام گرفت که من در مقابل همه آن‌ها سکوت کردم. اما باید پاسخی بدهم. آقای حسینی درباره شعارهای هواداران علیه خود می‌گوید، اما من باید بگویم شما می دانید که در فضای فوتبال ما مردم دیر با تغییرات کنار می‌آیند و من کوچک‌ترین نفوذی در این مساله نداشتم.
وی درباره ادعای حسینی مبنی بر منتفع شدن یکی از اقوام ساکت در برگزاری جشن قهرمانی گفت: به صراحت این مساله را تکذیب می‌کنم. با وجود این که برادرانم شایستگی دارند، اما هیچ گاه ورود نکردند، در رابطه با بدهی باشگاه هم باید مطلبی را بگویم. ممکن است آقای فتح‌الله‌زاده ۱۰ میلیارد بدهی داشته باشد، اما نمی آید این مساله را هر روز بگوید. اما دوستان طوری مساله را مطرح می‌کنند که گویا تخلفی صورت گرفته است. ما بخشی از بدهی را پرداخت کردیم و در حال حاضر ۵.۷ تا ۶ میلیارد تومان بدهی داریم که این بدهی هم در رابطه با سفرهای هندبال، کاراته و... در دو سال گذشته و بودجه پیش‌بینی نشده است. لحن آقای حسینی طوری است که انگار خلاف کرده‌ایم، اما باید بگویم ما برای همه فعالیت‌هایمان در باشگاه مصوبه داشتیم.
پس از صحبت‌های ساکت، حسینی هم از خودش دفاع کرد و گفت: من هم این مساله را به خدا واگذار می‌کنم. اما باید بگویم دو نفر لیدر به ما گفتند که آقایان ما را به باغ بردند تا علیه شما شعار دهیم. خیلی مسایل وجود دارد که نمی توانم بگویم.
پس از این صحبت ساکت گفت: این که یک نفر چیزی بگوید، دلیل نمی‌شود و این تهمت است. در شان من نیست که بخواهم چنین کاری را انجام دهم. با این حال ما کماکان برای موفقیت سپاهان دعا می‌کنیم، اما خواهش می‌کنم آن‌ها دست از اتهامات زیر پوستی، غیر اخلاقی و غیر جوانمردانه دست بردارند.
در پایان و پس از قطع شدن ارتباط این دو فردوسی پور گفت: بر اساس خبر موثق رحیمی اعلام کرده به دلیل وضعیت موجود دیگر بر سر کارش حاضر نمی‌شود.
پی نوشت: ای کاش مدیری که معتقد است از زمان حضورش در اصفهان حمایت ویژه ای از ورزش کرده است، هر چه سریعتر به دور از هر گونه از جهت گیری مدیران اصفهانی را سر یک میز بنشاند و اجازه ندهد بیش از این  فوتبال و ورزش اصفهان دشمن به شاد شود!

/ 0 نظر / 6 بازدید